O nás

Kdo stojí za projektem BLACK CHILLI? Krátce řečeno Roman a Adam – ajťák a architekt. Přátelé jsme tak dlouho, že už ani nedokážeme určit, kdy přesně jsme se vlastně začali přátelit. Před 7 lety jsme věděli pramálo o výrobě z kůže a nápad začít šít peněženky vzniknul poté co jsme hledali na trhu nějakou stylovou, malou, koženou a hlavně kvalitní peněženku, kterou jsme kvůli mizernému výběru nakonec nenašli. A tak jsme si tehdy řekli, že se pokusíme vymyslet a vyrobit vlastní peněženku. Pustili jsme se do pro nás úplně nového odvětví. Překonali jsme všechny překážky, kterých nebylo málo a výsledný produkt a celý ten proces výroby se nám natolik zalíbil, že jsme se rozhodli pro společný byznys. V tu chvíli dal ajťák s architektem hlavy dohromady a vzniklo BLACK CHILLI.

V roce 2020, během covidu, vznikl druhý projekt na ruční výrobu dřevěných per a to pod značkou MAREK & UHLÍŘ. V roce 2022 jsme tyto dva projekty sjednotili pod značku BLACK CHILLI a zároveň se těmto projektům věnuji již jen já (Roman).

Práce mě stále baví, hlavně vyvíjení nových modelů peněženek. Také stále zkoumám čím moji práci ještě více vylepšit. Ikdyž už jde jen o drobné detaily, kterých si málokdo všimne, tak pro mě je důležité vyrobit a doručit produkt v té nejlepší kvalitě, kterou jsem schopný zvládnout.
Rukama mi prošlo už přes 3500 peněženek. Stále každou vyrábím osobně. Jen tak mohu zodpovědně ručit za kvalitu produktů. S každým zákazníkem také komunikuji pouze já a vždy mě baví originální nápady a osobní příběhy schované za požadovaným gravírováním…

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1)Kde jsou produkty BLACK CHILLI vyráběny?

Jak už jsme psali výše, máme rádi kvalitu a jsme tak trochu puntičkáři. Proto všechny peněženky vlastnoručně vyrábíme my sami.

2) Odkud pochází kůže?

Chtěli jsme vyrábět produkty z ryze českých materiálů, ale bohužel se nám nepodařilo najít vhodného českého výrobce kůží. Zamířili jsme tedy do země, kde se už desítky let vyrábí ta nejkvalitnější kůže na světě. Tušíte správně, je to Itálie.

5) Jsou všechny peněženky stejné?

Tvarově ano, barvou kůže se trochu liší kus od kusu. Peněženka navíc postupem času získává originální patinu, podle toho jak se o ní staráte. Sami si navíc volíte barvu nitě a také gravírování, čímž určujete, že peněženka je opravdu originální! A to je na tom to skvělé, žádná peněženka není stejná, každá je originál!

6) Jakého dopravce používáte?

Je to Česká pošta. Víme, že na tuto instituci hodně lidí nadává, ale za ty roky, kdy jsme odeslali dobré tisícovky peněženek, nás Česká pošta vypekla jen párkrát a proto s nimi rádi spolupracujeme.

7) Mohu objednat peněženku na dobírku?

Bohužel ne. Důvod je jednoduchý. Představte si, že by si zákazník objednal peněženku, a chtěl na ní vygravírovat třeba #Bambus68. Peněženku bychom poslali na dobírku, jenže zákazník by si to mezitím rozmyslel a peněženku si nevyzvedl. Co bychom pak dělali s takovou peněženkou…

8) Mohu objednané zboží vrátit do 14 dní bez udání důvodu, tak jak to dělá plno lidí v ČR?

Ne. Ne, že bychom nechtěli (ale jo, vlastně nechceme viz otázka 7), ale on nám to dokonce zakazuje zákon! No opravdu! 14 denní lhůta na vrácení zboží se v souladu s novým občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb., § 1837 nevztahuje na zboží vyrobené na zakázku (vygravírované iniciály, výběr barvy nitě). Vše je napsáno v obchodních podmínkách, se kterými zákazníci souhlasí při nákupu zboží.

9) Proč název BLACK CHILLI?

Teď by to chtělo nějakou SEXY historku o tom, jak ten název vzniknul, ale žádná taková není. #SorryJako! (ale ten název je sexy, ne že ne!)

10) Chtěl bych prodávat vaše produkty na mém e-shopu, co pro to musím udělat?

Stačí nám napsat na chci@blackchilli.cz

11) Chtěl bych na peněženku logo BMW, Ferrari nebo jiné velké firmy, půjde to?

Bohužel nepůjde. Jedná se o loga s licencí, která nevlastníme. Jedině, kdybyste takovou licenci vlastnili vy 🙂

12) Dodáváte i mimo ČR?

Ano! Už jsme naše produkty posílali do USA, Austrálie, Irska… Takže to není žádný problém.

13) Posíláte nějaký návrh ještě před výrobou?

Ano. Pokud nejde o peněženku na které jsou pouze iniciály, tak vždy posíláme návrh ke schválení.

14) Jak dlouho trvá dodání peněženky?

Obvykle to trvá 7-10 dní. Vše se odvíjí od rychlosti přijetí platby a také potvrzení návrhu.

15) Jaká je záruka na BLACK CHILLI produkty?

Co se týká kůže, tak ta je tak kvalitní, že vydrží prakticky věčnost. Nejzranitelnějším prvkem je šití, které může po nějaké době prasknout. V rámci 2 let od nákupu Vám peněženku opravíme zdarma. Po 2 letech je oprava zpoplatněna 300Kč.

16) Baví Vás vaše práce?

No jéje! Na začátku to byla záliba. Teď je to pořád záliba, která nás ale živí. Nejvíc nás baví a stále motivují zpětné komentáře od zákazníků. To je něco co nás nikdy neomrzí, a stále nás to motivuje a utvrzuje, že svoji práci děláme dobře, a že nechceme slevit z kvality a přístupu. Proto pokud si najdete chvíli času nám napsat zpětnou reakci, tak to velmi oceníme. Nejvíce když to uděláte na našich fb stránkách v hodnocení.

Pokud máte další dotazy, nebojte se nám napsat na chci@blackchilli.cz