Dřevěné pero Gentleman – subfosilní dub 30

Dřevo – subfosilní dub
Typ pera – KULIČKOVÉ

Na prodej pouze jeden kus. Kupujete přesně to, co vidíte na fotkách. V ceně pera je i stylový dřevěný stojánek a dárkové balení. Více informací v popisu níže…

Gravírování na pero (+250 Kč) ?
Gravírování na stojánek (+250 Kč) ?
EXPRES dodání ?
2 690 Kč
Dřevěné pero Gentleman – subfosilní dub 30

Toto je opravdová specialita. Pero je vyrobené z SUBFOSILNÍHO DUBU. O co se jedná?

Subfosilní dub je nezkamenělé dřevo, které bylo po stovky až tisíce let ukryté v bažinách. Subfosilní dub je také označován jako černý dub v důsledku změny své barvy. To je zapříčiněno právě dlouhodobým uložením v různých půdních vrstvách.

Takto v půdě uložené kmeny byly dobře chráněny proti znehodnocení vlivem působení mikroorganismů, zejména hub a bakterií… Uložením v zemi a působením vody dochází tedy k vyměšování látek a k usazování vápence na povrch dřeva, což následně způsobuje jeho vysokou tvrdost a odolnost.

Subfosilní dub neztrácí bez ohledu na své stáří přirozené vlastnosti dřeva, současně je každý kus jedinečný. Ročně se objeví na českém trhu jen pár kusů, tak jsme moc rádi, že se nám nějaký ten kousek podařilo získat.

Pero je vyrobeno stejným postupem, jako všechna další naše pera. Postupně obráběno a broušeno až do hladkého povrchu, ikdyž u tohoto typu dřeva zůstávají na povrchu určité nerovnosti, které dodávají peru absolutní jedinečnost! I toto dřevo potřebuje ošetřit speciálním olejem, který dřevo ještě více vytvrdí a krásně vytáhne kresbu daného dřeva. Tento proces trvá 3 dny, jelikož se aplikuje několik vrstev a každá vrstva potřebuje svůj čas na zaschnutí. Poté už pro Vás můžeme pero zkompletovat, zabalit a odeslat.

Dřevěný stojánek je vyrobený z 1cm vysokého dubového prkna. I tento stojánek ošetřujeme olejem, tak aby vynikla kresba dubu, která je nezaměnitelná a dodává punc kvality. Na stojánek lze gravírovat cokoliv si budete přát (jméno, monogram, věnování, obrázek…)

Pero se stojánkem balíme do dárkové krabičky, kterou opatříme naší pečetí. Nemusíte tedy přemýšlet na balením, stačí jen předat.

V případě jakéhokoliv dotazu nám neváhejte napsat na mail: chci@blackchilli.cz